v1
v2
v2

NaujienosMiško keliai – efektyvūs sprendimai greitai statybai

Šio mėnesio žurnalo „Miškai“ numeryje mūsų įmonės specialistai pasidalino įžvalgomis, kaip nekenkiant aplinkai ir neniokojant miškų galima panaudoti inovatyvias technologijas ir medžiagas gruntų stiprinimui.

Secugrid geotinklai, Tipptex neaustinė geotekstilė, geokoriai ir net padangų cilindrai- tai pagrindiniai produktai, kurių pagalba galima sustiprinti gruntus kelių konstrukcijoms.

Vietiniai miško keliai, tai ypatinga specifika pasižyminčios mažosios transporto arterijos, kuriomis juda tiek lengvasis, tiek ypatingai sunkus transportas, ruošiantis ar gabenantis medieną. Tai ne tik esantys žvyrkeliai, reikalaujantys reguliarios priežiūros, bet ir laikinieji keliai ar nauji keliukai skirti pasiekti kirtavietes, ar naujai įsavinamas miško zonas. Įrengiant tokius kelius miškininkai dažnai susiduria su problemomis, kai trasa eina pelkėtomis, uždumblėjusiomis ar kitomis sunkiai pravažiuojamomis teritorijomis, o laiko ir lėšų šiems keliams įrengti nėra daug. Tokiu atveju į pagalbą galima pasitelkti inovatyvias technologijas ir medžiagas, skirtas kelių įrengimui ant silpnų gruntų.

Visą „Miško keliai – efektyvūs sprendimai greitai statybai“ straipsnį galite perskaityti čia – straipsnis .

 

 

www.zurnalasmiskai.lt