lt

Geokompozitiniai drenažiniai dembliai

Geokompozitai drenavimui ir filtravimui 

Drenažiniai dembliai drenuoja gruntinius vandenis, esant didelėms apkrovoms

Drenažiniai dembliai – tai geokompozitai, plačiai naudojami vandens surinkimui ir drenavimui atliekant žemės darbus bei aplink inžinerinius statinius. Jie pagaminti iš aplinkai nekenksmingų medžiagų: HDPE drenažo šerdies ir neaustinės geotekstilės sluoksnio iš vienos arba abiejų pusių. Jie pasižymi dideliu drenavimo pajėgumu, ilgaamžiškumu ir ekonomiškumu.

Susisiekite su mumis
Skirmantas Varnelis

Klientų aptarnavimo vadybininkas
+370 62023789
skirmantas.varnelis@viacon.lt

Download Brochure

Savybės ir privalumai 

Ekonominis naudingumas

Įprasti drenažo sluoksniai iš mineralinių medžiagų yra stori ir sunkūs, nes sudaryti iš žvyro ar panašios medžiagos. Drenažiniai dembliai yra pagaminti iš lengvos HDPE arba PP drenažo šerdies bei geotekstilės ir tiekiami ritiniais. Kadangi sutaupomos transportavimui ir įrengimui reikalingos darbo sąnaudos, jie yra ypač ekonomiškas sprendinys.  

Geras drenavimas

Drenažiniai dembliai – efektyviausia paviršinė drenažo sistema. Dėl didelio tuštumų santykio ir mažo suspaudžiamumo jie gali išleisti didelius vandens kiekius esant didelei apkrovai.  

Tvirtumas ir elastingumas

Geotekstilės komponentai termiškai sulydomi su drenažo šerdimi, todėl visa struktūra tampa ypač tvirta. Jie yra atsparūs šlyčiai ir gali atlaikyti dideles apkrovas. Dėl gebėjimo dirbti tamprioje būsenoje jie nesideformuoja, todėl užtikrinamas nenutrūkstamas vandens tekėjimas. 

Patvarumas

Tinkamos konstrukcijos drenažiniai dembliai yra ypač patvarūs ir mažiau linkę užsikimšti. Medžiaga yra atspari temperatūrai, sūriam vandeniui ir UV spinduliuotei, taip pat nėra jautri įprastame grunte esančioms naftos cheminėms medžiagoms. Tinkamai suprojektuotiems drenažiniams dembliams nereikalinga priežiūra ir jie gali būti eksploatuojami ilgiau nei 100 metų. 

Daugiafunkciškumas

Drenažo, filtravimo, atskyrimo ir apsaugos derinys viename gaminyje. Paklotai surenka skysčius ir dujas bei juos drenuoja. Neaustinės geotekstilės sluoksnis atlieka filtravimo funkciją: sulaiko grunto daleles, tačiau leidžia prasiskverbti skysčiams. Gaminys taip pat gali būti naudojamas grunto atskyrimui ir erozijos valdymui. Jis dažnai naudojamas virš GCL arba geomembranos ir apsaugo juos nuo pažeidimų, kuriuos gali padaryti birios medžiagos. 

Nekenkia aplinkai

Drenažinių demblių medžiagos į aplinką neišskiria kenksmingų cheminių medžiagų, yra be toksinų, todėl jie nekenkia aplinkai. Jie yra nesunkūs ir lengvai transportuojami, todėl jų CO2 pėdsakas daug mažesnis nei drenažo sluoksnių iš mineralinių medžiagų. 

Ekonominis naudingumas:
 • Kilimo ir tūpimo takų, kelių ir geležinkelių, oro uostų drenažas.

 • Automobilių stovėjimo aikštelių ir sandėliavimo aikštelių drenažas.

 • Dujų šalinimas ir sąvartynų drenažas. 

 • Tiltų atramų, sienų drenažas.

Request a quote or brochure

  Svarstote apie projektą? 

  Susisiekite su mumis

  Susisiekite su mumis 

  Susisiekite su savo vietiniu atstovu

  Susisiekite su mumis