lt

Gabionai

Skirti atraminių sienų ir šlaitų tvirtinimui

Gabionai apsaugo šlaitus ir sutvirtina tiltų atramas.

Gabionai – tai gravitacinio tipo atraminės sienos, kurios dažniausiai naudojamos grunto stabilizavimui prie vandens arba tiltų atramų statyboje. Jie panašūs į stačiakampius krepšius, pagamintus iš suvirinto tinklo arba dvigubo pynimo vielos. Krepšiai užpildomi akmenimis vietoje arba pristatomi jau užpildyti, o paskui pastatomi vienas ant kito. Gabionai populiarūs dėl ekologiškumo, ekonomiškumo ir plataus pritaikymo galimybių.

Susisiekite su mumis
Skirmantas Varnelis

Klientų aptarnavimo vadybininkas
+370 62023789
skirmantas.varnelis@viacon.lt

Download Brochure

Savybės ir privalumai 

Ekonomiškumas

Gabionai įrengiami daug greičiau ir yra ekologiškesni nei atitinkamos betoninės atraminės sienos. Gabiono sienos kvadratinio metro kaina yra iki 70 % mažesnė nei betoninės sienos. Be to, galima sutaupyti transportavimo išlaidų, jei naudojami statybvietėje esantys akmenys, pavyzdžiui, kai statybų vietoje jau buvo atlikti uolienos sprogdinimo darbai. 

Natūrali išvaizda

Gabiono su akmenimis sienos paviršius atrodo estetiškiau nei šaltas ir kietas betoninis paviršius. Gabionai puikiai tinka kaip architektūrinis dekoravimo elementas. Ši konstrukcija mažiau nukenčia dėl grafičių arba kitokio vandalizmo apraiškų nei betoninės sienos. 

Galimybė pritaikyti pagal individualius poreikius

Galima pasirinkti konkrečius jums reikiamus parametrus: galimas matmenų, akučių dydžio, vielos storio ir apsaugos nuo korozijos parametrų koregavimas. 

Ekologiški

Gabionų sienos anglies dvideginio pėdsakas yra maždaug 80 % mažesnis nei tokio paties aukščio betoninės sienos. Auginant ant gabionų sienos vijoklinius augalus, poveikis klimatui per ilgą gabionų naudojimo laiką dar labiau sumažės.  

Patvarumas

Gabionai gaminami iš plieninės, korozijai atsparios vielos, kuri užtikrina ilgą eksploatavimo laiką, siekiantį iki 120 metų. Jie pasižymi dideliu vandens pralaidumu, todėl užtikrinamas geras drenavimas ir sienoms netenka papildomo svorio apkrova. 

Panaudojimo sritys
 • Atraminių konstrukcijų statyba

 • Vandens telkinių krantų arba transporto objektų, besiribojančių su šiais vandens telkiniais, stiprinimas

 • Tiltų atramų statyba arba stiprinimas

 • Atraminės konstrukcijos iš armuoto grunto

 • Gabionų matracai, naudojami brastų ir konstrukcijų, skirtų mažinti upių dugno ir krantų, vandens telkinių ir vandentakių eroziją prie tiltų atramų bei grunto konstrukcijų, statybai

 • Laikinos konstrukcijos, kurios padidina užliejamų krantų aukštį arba juos sutvirtina

 • Trapecijos formos krepšiai, naudojami laisvai stovinčių sienų, pertvarų, atitvarų statybai

 • Triukšmo slopinimo užtvaros

Request a quote or brochure

  Svarstote apie projektą? 

  Susisiekite su mumis

  Susisiekite su mumis 

  Susisiekite su savo vietiniu atstovu

  Susisiekite su mumis