lt

GCL

Geosintetinės skysčių ir dujų užtvaros 

GCL paklotai užtikrina veiksmingą hidroizoliaciją

Geosintetinės užtvaros arba geosintetinio molio paklotai (angl. Geosynthetic Clay Liner (GCL)) yra geosintetinės užtvaros, plačiai naudojamos sandarinimui ir izoliavimui. Jos pagamintos iš vieno smaigstytinės geotekstilės sluoksnio ir vieno austinės tekstilės sluoksnio, tarp kurių yra labai nepralaidus vandeniui natrio bentonito sluoksnis. Jie yra menkai pralaidūs, labai efektyvūs ir savaime susitaisantys.

Susisiekite su mumis
Skirmantas Varnelis

Klientų aptarnavimo vadybininkas
+370 62023789
skirmantas.varnelis@viacon.lt

Download Brochure

Savybės ir privalumai 

Labai menkas vandens pralaidumas

GCL paklotai yra veiksmingos skysčių, garų ir dujų užtvaros. GCL pakloto pralaidumas yra žymiai mažesnis nei įprasto sutankinto molio pakloto. Naudojant kartu su geomembranomis, gaunama praktiškai nepralaidi užtvara.  

Savaiminis susitaisymas

Natrio bentonitas yra natūralus molis, kuris lengvai sugeria vandenį. Bentonitui brinkstant, jo tūris gali padidėti iki 10 kartų. Dėl to gali būti savaime sutaisomi visi pažeidimai ir pradūrimai, taip pat savaime sutvirtinamos siūlės ties sandūromis.

Lengvas įrengimas

Klojimas atliekamas naudojant traversą, dėl kurio sumažėja darbo sąnaudos. Darbui su gaminiu nereikalinga specializuota brigada. Pakloti GCL paklotus gali jūsų nuolatinis rangovas, naudodamas įprastus įrankius ir vadovaudamasis įrengimo instrukcija. 

Nuolatinis veiksmingumas

Šaltis, drėgmė ar temperatūros pokyčiai GCL paklotų, priešingai nei suspausto molio paklotų, veiksmingumui įtakos neturi. Neatsiranda jokių įtrūkimų ar nesandarių vietų, nes brinkstant natrio bentonitui bet kokie pažeidimai sutaisomi savaime. 

Minimali priežiūra

Įprastomis sąlygomis GCL paklotams priežiūra nereikalinga, o jų eksploatavimo laikas viršija 100 metų. Jei numatote, kad jie liesis su užterštu dirvožemiu ar vandeniu, turėtumėte apsvarstyti galimybę papildomai panaudoti geomembranas. 

Ekonomiškas ir nekenkiantis aplinkai

GCL paklotų panaudojimas išskiria ženkliai mažiau anglies dioksido lyginant su storo molio sluoksnio įrengimu. Tai pačiai užduočiai atlikti jums reikėtų 150 kartų daugiau sutankinto molio nei GCL paklotams. GCL paklotai yra ekonomiškai pranašesni, nes jų transportavimo ir įrengimo ištekliai mažesni nei tradicinių sutankinto molio užtvarų. 

Panaudojimo sritys
 • Kanalai, lietaus vandens rezervuarai ir pelkės.

 • Gruntinio vandens apsauga.

 • Statybinių konstrukcijų hidroizoliacija.

 • Antrinis izoliavimas.

 • Sąvartynų dugno ir kaupo izoliavimas.

 • Kasybos sektorius.

 • Tvenkiniai.

 • Statybinių konstrukcijų hidroizoliacija.

Request a quote or brochure

  Svarstote apie projektą? 

  Susisiekite su mumis

  Susisiekite su mumis 

  Susisiekite su savo vietiniu atstovu

  Susisiekite su mumis