lt

Geotinklai

Geosintetika grunto armavimui ir stabilizavimui 

Geotinklai suarmuoja stačius šlaitus ir stabilizuoja kelių pagrindus

Geotinklai – tai geosintetinės medžiagos, plačiai naudojamos civilinės inžinerijos projektuose, specialiai pritaikytos grunto stabilizavimui ir armavimui, ypač stačiuose pylimų šlaituose. Jie gaminami iš įvairių polimerų ir gali būti suvirinti iš juostų, pagaminti ekstruzijos būdu, austi arba megzti iš gijų. Geotinklai apibūdinami pagal stiprį tempiant, kuris siekia nuo 20 iki 400 kN/m. Jie reikšmingai padidina pagrindo laikomąją galią. Geotinklų eksploatavimo laikas gali siekti iki 120 metų, be to, jie atsparūs korozijai, kurią sukelia cheminės ir biologinės medžiagos.  

Geotinklai taip pat gali būti naudojami kaip geokompozitų dalis kartu su neaustine geotekstile: geotinklai sutvirtina gruntą, o geotekstilė jį atskiria ir filtruoja. Pasirinkus tokį sprendinį, sumažėja įrengimo kaštai ir jis tampa efektyvesnis naudojant silpnuose gruntuose.

Susisiekite su mumis
Skirmantas Varnelis

Klientų aptarnavimo vadybininkas
+370 62023789
skirmantas.varnelis@viacon.lt

Download Brochure

Savybės ir privalumai 

Ekonominis naudingumas

Geotinklai gali būti naudojami stačių šlaitų ir atraminių sienų statybai žymiai mažesnėmis sąnaudomis nei tradicinės betoninės atraminės sienos. Geotinklai taip pat sumažina didelį inertinių medžiagų poreikį statybose, todėl tai yra ekonomiškas sprendinys. 

Greitas ir paprastas montavimas

Įrengiama geotinklo ritinius klojant ant paruošto grunto. Tam nereikia sunkiosios technikos. Įrengimo darbai gali būti atliekami įvairiomis oro sąlygomis. 

Didelis standumas

Siūlome didelio standumo geotinklus, kas yra svarbu grunto stabilizavimui, kad būtų užtikrintas reikiamas atsparumas šlyties jėgoms. Dėl gebėjimo tolygiai paskirstyti apkrovą, geotinklai padeda žymiai sumažinti provėžų susidarymą net ir esant itin nepalankioms grunto sąlygoms. 

Nekenkia aplinkai

Geotinklai į aplinką neišskiria jokių pavojingų cheminių medžiagų. Geotinklų panaudojimas leidžia sumažinti užpilamo grunto kiekius ar inertinių medžiagų sluoksnių storius. Dėl to sumažėja neigiamas gamybos poveikis ir išmetamas mažesnis CO2 kiekis, lyginant su įprastais metodais. Taip pat sumažėja pradinis transporto priemonių išmetamų teršalų kiekis, o ateityje reikia mažiau remontuoti ir prižiūrėti paviršius.  

Didelis patvarumas

Naudojame geotinklus, kurie įrengiant yra itin atsparūs pažeidimams. Tai labai svarbi savybė, leidžianti atlaikyti jėgas, susidarančias tankinant gruntą. Numatomas jų eksploatavimo laikas – virš 100 metų. 

Panaudojimo sritys
 • Kelių, gatvių, geležinkelių, tramvajų, miško kelių tiesimas.

 • Kelių ir geležinkelių pylimų, stačių šlaitų statyba.

 • Šlaitų nuošliaužų atstatymas. 

 • Atraminių sienų statyba.

 • Pylimų platinimo darbai.

 • Sąvartynų kaupų statyba.

.

 • Kelių tiesimas į vėjo jėgainių parkus.

 • Oro uostų, sandėliavimo aikštelių ir automobilių stovėjimo aikštelių statyba.

 • Pylimų statyba ant silpnų gruntų.

 • Pamatų pagrindų sutvirtinimas.

 • Triukšmo slopinimo užtvaros. 

 • Statybvietės ir privažiavimo kelių bei apkrovos paskirstymo platformų (LTP) įrengimas. 

Request a quote or brochure

  Svarstote apie projektą? 

  Susisiekite su mumis

  FAQ’s

  This is text that will be here so that it looks nicer. something

  How are Acrow bridges different from other ViaCon bridge solutions?

  As opposed to CON/SPAN, they are made of steel and not concrete so they are more ecological. Also, they are not applicable for buried solutions. Comparing to other steel structures (UltraCor, SuperCor), they are faster and easier to assemble as the parts are completely prefabricated. However, they cannot be as wide as other structures, with a maximum width of roughly 11 m.

  Susisiekite su mumis 

  Susisiekite su savo vietiniu atstovu

  Susisiekite su mumis