lt

Neaustinė geotekstilė 

Geosintetika grunto atskyrimui ir filtravimui 

Neaustinė geotekstilė atskiria silpną pagrindą ir drenuoja vandenį

Neaustinė geotekstilė – tai geosintetinė medžiaga, plačiai naudojama gruntams atskirti, filtruoti ir apsaugoti. Ji pasižymi dideliu pralaidumu vandeniui, todėl dažnai naudojama keliams ir geležinkeliams tiesti, hidrotechnikos, melioracijos, miškininkystės ir žemės ūkio srityse. Šie gaminiai yra pagaminti iš polipropileno arba poliesterio pluoštų, mechaniškai surištų smaigstymo adatomis ir terminio sujungimo būdu. Neaustinė geotekstilė taip pat gali būti pagaminta iš 100 % biologiškai skaidžių pluoštų.

Susisiekite su mumis
Skirmantas Varnelis

Klientų aptarnavimo vadybininkas
+370 62023789
skirmantas.varnelis@viacon.lt

Download Brochure

Savybės ir privalumai 

Optimalus pralaidumas vandeniui

Dėl didelio pralaidumo vandeniui ji idealiai tinka filtravimui ir drenavimui. Ji užkerta kelią grunto migravimui į gretimas medžiagas, pvz., drenažo užpildą, ir leidžia vandeniui tekėti per sistemą. 

Ekonominis naudingumas

Ji leidžia sutaupyti darbo ir transportavimo išlaidas, nes yra labai lengva, todėl lengvai klojama vietoje. Smaigstytinė neaustinė geotekstilė gali būti termiškai apdorojama, siekiant pagerinti jos mechanines savybes ir sumažinti tūrį, kad padidėtų transportavimo efektyvumas. 

Tvirtumas ir lankstumas

Ji pasižymi labai dideliu atsparumu plyšimui, todėl yra itin atspari pažeidimams, kurie gali atsirasti klojant. Dėl didelio elastingumo ir prisitaikymo prie paviršiaus formos ją taip pat galima lengvai lankstyti ir pjaustyti darbo vietoje.  

Daugiafunkciškumas

Neaustinė geotekstilė puikiai tinka filtravimui, atskyrimui ir drenavimui, taip pat apsaugai. Ji užkerta kelią grunto maišymuisi, tačiau leidžia tekėti vandeniui, padidina grunto stiprumą ir sumažina grunto dalelių judėjimą dėl erozijos. 

Nekenkia aplinkai

geotekstilė yra lengva, plona, todėl jos montavimui ir transportavimui reikia mažiau išteklių nei žvyrui. Geotekstilė neišskiria į aplinką kenksmingų cheminių medžiagų, taigi ji yra nekenkianti aplinkai medžiaga, be toksinų. 

Paprastas planavimas

Neaustinės geotekstilės naudojimui nereikalingos profesionalaus inžinerinio projektavimo žinios. Ji gali būti plačiai naudojama pagal tipinius „NorGeoSpec“ (NGS) arba geotekstilės tvirtumo klasės (GRK) reikalavimus. 

Panaudojimo sritys
 • Silpno pagrindo atskyrimas po keliais ir geležinkeliais 

 • Konstrukcijų stabilumo padidinimas 

 • Grunto arba skirtingo dydžio dalelių užpildo sluoksnių atskyrimas 

 • Upių krantinių apsauga 

 • Rezervuarų statyba 

 • Vertikalios ir horizontalios geosintetinės drenos 

 • Drenažo sistemų apsauga 

 • Geomembranų apsauga nuo pažeidimų montuojant (sąvartynų, tunelių ir rezervuarų statybose) 

 • Apsaugos nuo įtrūkimų sluoksnis po betonine danga 

Request a quote or brochure

  Svarstote apie projektą? 

  Susisiekite su mumis

  Susisiekite su mumis 

  Susisiekite su savo vietiniu atstovu

  Susisiekite su mumis